jESENNÁ PONUKA V PREDAJI. oDBER/DODANIE STROMČEKOV KONCOM SEPTEMBRA 2021. oBJEDNAJTE UŽ TERAZ!
vypredané Mandľa (Amygdalus communis) FERRAGNES Mandľa sladkoplodá

Pre svoju produktivitu sa stala hlavnou odrodou mandle vo Francúzsku. Potrebuje opeľovača, a to partnerskú odrodu FERRADUEL alebo PALATINA ktorá kvitne rovnako neskoro.


Opeľovač: odrody mandle FERRADUEL alebo PALATINA
Plody: veľmi veľké, pekne tvarované jadrá s príjemnou lahodnou chuťou. Podiel jadra predstavuje 35-40%. Dvojité jadrá sa nevyskytujú. Strom nastupuje skoro do plodnosti, úroda je pravidelná a veľmi vysoká.
Doba zrenia: zber je možný "na zeleno" v auguste pre okamžitý konzum alebo v septembri v plnej zrelosti na sušenie. Je neskoro kvitnúca, vďaka čomu uniká neskorým jarným mrazom.

Kvalitatívna forma
PôvodVyšľachtená v Bordeaux v roku 1966
Vzrast v dospelosti:strom rastie stredne silno, dorastá do výšky 4-5 m
ochrana
ochranaV nasledujúcom roku po výsadbe je nutné prihnojiť dusíkatými hnojivami pri pučaní, po odkvitnutí a po júnovom opadnutí plodov napr. hnojivom Cererit.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:rezistentná voči monilióze. Mrazuvzdornosť: odporúčame vysádzať do nadmorskej výšky 400m n.m.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaDarí sa jej na suchých, priepustných a prevzdušnených pôdach (musíme dbať na ich častejšie zalievanie). Je vhodný do nižších nadmorských výšok s vysokým teplotným priemerom (najlepšie južné svahy). Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Pri výsadbe je potrebné vykopať jamu minimálne 2-krát väčšiu ako črepník. Rastlinu vyberieme z črepníka a vysadíme ju tak, aby povrch zeminy v črepníku bol v rovine s povrchom okolitej pôdy, resp. aby bol mierne zahĺbený (miesto štepu musí byť 10-15 cm nad zemou). Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie.
Dodacia forma
Dodací termín:koniec septembra 2021
Kontajner:objem 4 litre
Výška pri predaji:160 cm
Podpník:Saint Julien A - stredne silno rastúci podpník. Je dostatočne prispôsobivý, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Mandľa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej plodnosti v 3-4 roku.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieMandle vyžadujú radikálny rez na odstránenie zbytočných výhonkov, terminálu, ponechávame iba 3-4 výhonky, ktoré skrátime na 3-5 púčikov tak, aby na konci výhonku ostal vonkajší púčik, tým vznikne kotlovitá koruna. Rez vykonávame čo najbližšie k obdobiu kvetnutia alebo v auguste.

Mandľa (Amygdalus communis) FERRAGNES

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: koniec septembra 2021
    Kontajner: objem 4 litre
    Výška pri predaji: 160 cm
    Podpník: Saint Julien A - stredne silno rastúci podpník. Je dostatočne prispôsobivý, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Mandľa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej plodnosti v 3-4 roku.
  • 26,00€
  • Bez DPH: 26,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.