UŽ ČOSKORO SPUSTÍME PREDAJ SORTIMENTU NA JESENNÚ SEZÓNU
-27% Čerešňa (Prunus avium) REGINA stĺpová

Jedna z najcennejších odrôd a najkvalitnejších neskorých odrôd.

Plody: veľké alebo veľmi veľké s hmotnosťou asi 8-10 g, široké srdce. červena až tmavočervená pokožka.

Dužina: svetločervená, sladká, šťavnatá, lahodná chuť

doba dozrievania: júl

Nie je samoopelivá, opeľovačom môže byť iná odroda napr. Kordia


Kvalitatívna forma
Kvetfarba kvetu biela, kvitne v apríli. Nie je samoopelivá, opeľovačom môže byť iná odroda napr. Kordia.
Vzrast v dospelosti:Rastie ako strom stredne silného vzrastu, ktorý má kompaktný tvar. Koruna sa ľahko tvaruje. Dosahuje výšku 2-3 metre.
ochrana
ochranaV nasledujúcom roku po výsadbe je nutné stromček prihnojiť dusíkatými hnojivami - pri pučaní, po odkvitnutí a po júnovom prepade plodov napr. hnojivom Cererit. Proti voškám chránime v prípade náletu po celý rok prípravkom Mospilan alebo Pirimor.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Plody sú odolné voči praskaniu a je málo citlivá na choroby.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaIdeálna do malých záhrad aj do nádob na balkón či terasu - vyžaduje úrodnú, dobre priepustnú, mierne vlhkú pôdu. Vysádzame ich na slnečné a teplé stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny. Ich výhodou je, že začnú prinášať ovocie veľmi skoro a výdatne ročne.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerovaná rastlina
Výška pri predaji:120 - 150 cm
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieRez je len minimálny. V lete (po zbere úrody) sa režú spätným rezom dlhé bočné výhony na 2 - 3 oká. Tieto krátke výhony tvoria už v rovnakom roku násadu plodov. Rovnako aj na zimu môžeme dlhé, bočné výhony skrátiť na 2 - 3 oká. Tvorba bočných výhonov sa z roka na rok znižuje, strom si tak zachová svoj typický stĺpovitý tvar. Voľne rásť nechávame len terminálny stredový sťažeň a všetky bočné výhonky skracujeme na tri púčiky.

Čerešňa (Prunus avium) REGINA stĺpová

  • Dostupnosť: skladom
  • Kontajner: kontajnerovaná rastlina
    Výška pri predaji: 120 - 150 cm
  • 26,00€
  • 19,00€
  • Bez DPH: 19,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.