DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Broskyňa (Prunus persica) AIDA (stĺpová)

Samosprašná odroda broskyne. Stredne skorá odroda. Stĺpovitý veľmi kompaktný rast.

plody: červenožltej farby, stredne veľké guľovité, chutné, šťavnaté, aromatické (á 180 g). Šupka stredne hrubá, jemne chlpatá. Dužina sa oddeľuje od kôstky v plnej zrelosti.

dozrievanie: druhá polovica augusta


Kvalitatívna forma
KvetSvetloružové, od 2. – 3. roku pestovania apríl
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:mrazuvzdorná, možno ju vysádzať aj do vyšších polôh
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaVysádzame ich na slnečné až polotienisté stanovisko (orientované na juh/juhozápad), chránené pred vetrom. Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Dodací termín:do 10 dní od objednania
Kontajner:kontajnerovaná rastlina
Použitie/Účinky
PoužitiePlody sú vhodné na priamu konzumáciu aj konzervárenské spracovanie
rezanie/strihanie
rezanie/strihaniestĺpovitý tvar ovocných stromov sa zabezpečuje rezom. Voľne rásť nechávame len terminálny stredový sťažeň a všetky bočné výhonky skracujeme na tri púčiky. Na takúto úpravu je vhodný letný rez (od júna do augusta a v prípade kôstkovín po zbere úrody).

Broskyňa (Prunus persica) AIDA (stĺpová)

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: do 10 dní od objednania
    Kontajner: kontajnerovaná rastlina
  • 28,00€
  • Bez DPH: 28,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.