UŽ ČOSKORO SPUSTÍME PREDAJ SORTIMENTU NA JESENNÚ SEZÓNU
-27% Drieň obyčajný (cornus mas) WYDUBIECKIJ Menej rozšírené ovocné druhy

Najdôležitejšou výhodou tejto odrody je veľmi veľké, tmavočervené ovocie s odtieňom granátového jablka.

Táto rastlina je vrúbľovaná, takže prináša hneď ovocie. Je to jedna z najplodnejších ukrajinských odrôd.


plod: Majú tvar podlhovastej hruškyObsah cukru 7,5%. Ovocie je veľmi chutné, harmonické s pomerom kyselín a cukrov, aromatické a šťavnaté

doba zrenia: polovica augusta
Kvalitatívna forma
Kvetfarba žltá. kvitne v mesiaci február, marec
Pôvodukrajinský
Vzrast v dospelosti:Výška 3 - 4 m, rýchlo rastúca rastlina. Krík vytvára stredne sa rozširujúcu korunu. Najdôležitejšou výhodou tejto odrody je veľmi veľké, tmavočervené ovocie s odtieňom granátového jablka. Plody dobre držia na strome. Jedna z najúrodnejších odrôd - priemerný výnos z tucta starého kríka je 50 kg. Veľmi produktívna odroda a jedna z najproduktívnejších. Skoro na jar, predtým, ako sú ostatné rastliny zelené a kvitnú, je drieň posypaný drobnými žltými kvetmi. Driene majú mimoriadne pekný zvyk a pretože sú malé, hodia sa aj do malých záhrad. Listy usporiadané originálnym spôsobom - na jeseň žltnú a červené. Počas obdobia dozrievania ovocia, keď sú medzi listami viditeľné lesklé, tmavočervené plody, vyzerá rastlina obzvlášť atraktívne.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:celková mrazuvzdornosť
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaPozornosť si zasluhuje nízka náchylnosť kvetov na jarné mrazy, - môže rásť na menej úrodných pôdach s reakciou blízkou neutrálu, - toleruje pravidelný nedostatok vody, Vyžaduje stredne vlhký substrát, pH zásadité/neutrálne, stanovisko chránené proti vetru. Drieň vytvára hustý ker, takže sa využíva aj ako živý plot.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerová rastlina
Výška pri predaji:70 - 90 cm
Použitie/Účinky
PoužitieZ ovocia sa vyrábajú chutné domáce tinktúry, zaváraniny a kyslé uhorky. Plne zrelé ovocie sa dá použiť ako súčasť šalátov alebo na ozdobu jedál.
ÚčinkyLiečivé vlastnosti drieňa sú dané chemickým zložením ovocia. Okrem cukrov a organických kyselín obsahujú triesloviny, vitamíny vrátane C a P a minerálne soli. Ovocie sa potiera medom a podáva sa pri hnačkách, bolestiach žalúdka a metabolických poruchách.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieV lete alebo na jeseň, vykonáme rez - môžeme odstrániť suché a choré vetvy. Ak chceme rastlinu pestovať vo forme stromu, odstraňujeme bočné výhony, vyrastajúce zospodu a nechávame vyrásť najsilnejší výhon.

Drieň obyčajný (cornus mas) WYDUBIECKIJ

  • Dostupnosť: skladom
  • Kontajner: kontajnerová rastlina
    Výška pri predaji: 70 - 90 cm
  • 21,99€
  • 16,00€
  • Bez DPH: 16,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.