jESENNÁ PONUKA V PREDAJI. oDBER/DODANIE STROMČEKOV KONCOM SEPTEMBRA 2021. oBJEDNAJTE UŽ TERAZ!
-18% Goji bobule (lycium barbarum) liečivé rastliny - adaptogény


Obľúbená kustovnica. Obsahuje veľa minerálov a vitamínov. Goji je považovaná za najzdravšie ovocie.

Kustovnica je obojpohlavná, preto nepotrebuje opeľovača. 


doba zrenia: od augusta do mrazu

plody: bobule vajca, 1-2 cm dlhé, oranžovočervené


Kvalitatívna forma
KvetKvety na dlhých, jednoduchých stopkách alebo viacerých v pazuchách listov, fialové. Kvitne od júna do augusta. Je samosprašná, nepotrebuje opeľovačov
PôvodBobule goji rastú v Himalájach, presnejšie v mongolskej a tibetskej časti.
Vzrast v dospelosti:Krovina dorastá až do výšky 2 - 3 m, s hustými, previsnutými výhonkami. Kopijovité, šedozelené, silné listy.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Rastlina je veľmi odolná voči suchu, mestským podmienkam a znečisteniu ovzdušia. Rastlina je odolná voči nízkym teplotám. V našich podmienkach je plne mrazuvzdorná.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaPriekopnícka rastlina odolná voči suchu a teplu s vysokou okrasnou hodnotou a vysokou vitalitou. Je prispôsobený mestskému podnebiu, toleruje vysokú koncentráciu solí, je extrémne odolný voči vetru a mrazu. Goji, ideálne pre záhrady alebo dostatočne veľké kvetináče na balkón alebo terasu, nie sú vhodné ako izbová rastlina. Pri sadení pridáme do jamy organické hnojivo a poriadne zalejeme. Nie je náročný na zálievku, pri suchých podmienkach stačí jeden krát týždenne výdatne zaliať. Vyžaduje slnečné a teplé stanovište a priepustnú pôdu. Ker je možné pestovať s podpierami alebo bez nich.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerovaná rastlina
Výška pri predaji:60 cm a viac
Použitie/Účinky
ÚčinkyOdborníci na výživu tvrdia, že je to jedna z najcennejších rastlín, ktorú ľudia poznali a opísali. Je nízkokalorický a obsahuje veľa minerálov a vitamínov. Už pre tieto výhody je pestovanie bobúľ Goji ziskové. Bobule sú jedlé a celkom chutné, obsahujú veľa vitamínu C, B a E. Odporúčané na konzumáciu v surovom stave a v spracovanej forme. Imunitný systém a posilňujeme kĺby a kosti. Z plodov kríkov Goji sa vyrábajú tablety, sušené plody kustovnice (Goi) a šťava z bobúľ Goji.
rezanie/strihanie
rezanie/strihaniePrvé alebo prvé 2 roky strihajte tvrdo, v rokoch po výsadbe to podporí dobrý rast a vyššie výnosy. Výhonky striháme na 50-60 cm a ponechávame cca 6 hlavných kostrových konárov. Po takomto vyformovaní už ďalší rez nie je potrebný. Odstraňujeme vždy koreňové mládniky, staré a suché konáre, prekrížené konáre a zahusťujúce konáre, Rez vykonávame vždy v apríli a júni podľa potreby.

Goji bobule (lycium barbarum)

  • Dostupnosť: skladom
  • Kontajner: kontajnerovaná rastlina
    Výška pri predaji: 60 cm a viac
  • 11,00€
  • 9,00€
  • Bez DPH: 9,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.