DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
Hruška (pyrus) SAPHIRA (stĺpová) jadroviny

Stĺpová hruška ' Saphira® ' je cudzoopelivá hrušková odroda s chutným ovocím a vysokou dekoratívnou hodnotou. Vhodným opeľovačom sú iné odrody hrušiek kvitnúce v rovnakom čase. 


doba zrenia: na prelome septembra a októbra

doba kvitnutia: apríl/máj

plody: farba zeleno-žltá

chuť:   sladká, šťavnatá dužinou

kvitnutie: vhodným opeľovačom je ktorákoľvek iná hruška

Prvé plody sa začínajú vytvárať už po 2-3 roku od výsadby
Kvalitatívna forma
Kvetfarba biela, kvitne apríl, máj. Vhodným opeľovačom je ktorákoľvek iná odroda hrušky
Vzrast v dospelosti:Rastlina dorastá do výšky asi 2-3 metra a šírky jedného metra
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Rastlina je všeobecne mrazuvzdorná (prípadne odporúčame zakryť lístím alebo mulčom), zatiaľ čo jarné mrazy môžu púčiky poškodiť (odporúčame teda ich prekrytie minimálne netkanou textíliou). V prípade, že je strom pestovaný v nádobe, tak treba nádobu obaliť (napr. netkanou textíliou, jutou alebo novinovým papierom) a postaviť na podložku (prebytočná voda musí odtekať) a dať na chránené miesto a príležitostne zalievať.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaHrušky sú na pestovanie nenáročné. Stačí im úrodný, mierne vlhký substrát bohatý na živiny (normálna záhradná zemina). Je dôležité nenechať pôdu vyschnúť, najmä na jar. Vysádzame ich na slnečné až polotienisté stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerová rastlina
Výška pri predaji:100 - 130 cm
Podpník:Dula S1 – tomuto podpníku vyhovujú úrodné pôdy s dostatkom vlahy v dôsledku plytko rozloženej koreňovej sústavy. Vyznačuje sa skorším nástupom rodivosti, pomalším rastom a priaznivým ovplyvnením veľkosti a chuti plodov.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieHruška nevyžaduje rez, je možné upraviť výšku rastliny. stĺpovitý tvar ovocných stromov sa zabezpečuje rezom. Voľne rásť nechávame len terminálny stredový sťažeň a všetky bočné výhonky skracujeme na tri púčiky/očká. Na takúto úpravu je vhodný letný rez (od júna do augusta a v prípade kôstkovín po zbere úrody). Staršie a dlhšie výhonky striháme až novembri alebo vo februári. V deň rezu by vonkajšia teplota nemala klesnúť pod 5 °C.

Hruška (pyrus) SAPHIRA (stĺpová)

  • Dostupnosť: skladom
  • Kontajner: kontajnerová rastlina
    Výška pri predaji: 100 - 130 cm
    Podpník: Dula S1 – tomuto podpníku vyhovujú úrodné pôdy s dostatkom vlahy v dôsledku plytko rozloženej koreňovej sústavy. Vyznačuje sa skorším nástupom rodivosti, pomalším rastom a priaznivým ovplyvnením veľkosti a chuti plodov.
  • 27,00€
  • Bez DPH: 27,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.