jESENNÁ PONUKA V PREDAJI. oDBER/DODANIE STROMČEKOV KONCOM SEPTEMBRA 2021. oBJEDNAJTE UŽ TERAZ!
-25% MINI marhuľa (Prunus armeniaca) APRIGOLD Stĺpové ovocné stromy

Samoopelivá výborná trpasličia marhuľa so šťavnatými plodmi vhodná do menších záhrad alebo na balkón a terasu

Plody: stredne veľké, zlatožltej farby

Chuť: veľmi dobrá šťavnatá s medovou dochuťou

doba zrenia: v priebehu júlaKvalitatívna forma
Kvetfarba kvetov biela, kvitne v mesiaci apríl/máj
Vzrast v dospelosti:vo veku 5 rokov dosahuje výšku 1-1,5m. Pomaly rastúci stromček tvoriaci kompaktnú korunu.
ochrana
ochranaV nasledujúcom roku po výsadbe je nutné stromy prihnojovať dusíkatými hnojivami - pri pučaní, po odkvitnutí a po júnovom prepade plodov. U marhúľ je dôležité uskutočniť ochranu proti napadnutiu kvetov a letorastov (napr. Horizon, Teldor) na začiatku kvitnutia a opakovať na konci kvitnutia (týmto môžeme ochrániť aj iné kôstkoviny ako višne, slivky). Moníliová hniloba sa vyskytuje pri dozrievaní všetkých kôstkovín - môžeme použiť rovnaké prípravy s ohľadom na ochrannú lehotu.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Rastlina je všeobecne mrazuvzdorná, zatiaľ čo jarné mrazy môžu púčiky poškodiť. V prípade jarných mrazov odporúčame prekryť korunu textíliou alebo pestovanú v kvetináči premiestniť do miestnosti.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaRastlina je naštepená na kmeň asi 50 cm a v tejto výške vytvára čipku s rozmermi asi 60 cm x 60 cm. Vysádzame ich na slnečné až polotienisté stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Kontajner:Kontajnerovaný stromček,
Výška pri predaji:40 - 60 cm
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieMarhuľa nevyžaduje rez, ale poškodené vetvičky je možné odstrániť.

MINI marhuľa (Prunus armeniaca) APRIGOLD

  • Dostupnosť: skladom
  • Kontajner: Kontajnerovaný stromček,
    Výška pri predaji: 40 - 60 cm
  • 24,00€
  • 18,00€
  • Bez DPH: 18,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.