DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
Nektarinka (prunus persica var. nucipersica) ALICE (stĺpová) kôstkoviny

Nová odroda nektárinky s kompaktným stĺpcovitým rastom a chutným ovocím. Typická dezertná odroda s veľkým, pekne sfarbeným ovocím, plodná, dostatočne odolná voči nízkym teplotám. (ročný výhon)


Samoopelivá odroda preto nepotrebuje opeľovače.

Plody: Stredne veľké ovocie s hmotnosťou asi 120 - 130 g, jednotlivé väčšie, sféricko-eliptické, pravidelné, symetrické. Žltá pokožka pokrytá atraktívnym červeno-červeným červenaním.

Dužina: je žltá, dužinatá, pevná, šťavnatá a veľmi chutná, dobre sa oddeľuje od kôstky

doba zrenia: dozrievajú v auguste


Kvalitatívna forma
KvetStredne veľké, ružové kvety. Samoopelivá odroda preto nepotrebuje opeľovače. Kvitnú v mesiaci apríl, máj.
Vzrast v dospelosti:Strom rastie stredne, vytvára vzpriamenú, hustú, vretenovitú korunu. Kvôli svojmu zvyku potrebuje strom iba minimálny priestor. Dosahuje výšku 2 - 2,5 m
ochrana
ochranazákladná ochrana proti kučeravosti sa vykonáva po opadnutí lístia na jeseň. Používame prostriedky sírnaté 5% Sulka alebo meďnaté Chympion. Proti voškám v prípade náletu po celý rok používame prípravky Mospilan alebo Pirimor.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:dostatočne odolná voči nízkym teplotám. (pri jarných nočných mrazoch odporúčame prekryť netkanou textíliou - puky, kvety)
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaMôže byť vysadený ako do zeme, tak aj do kvetináčov na balkónoch a terasách.Vysádzame ich na slnečné až polotienisté stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Dodací termín:do 10 dní od objednania
Kontajner:kontajnerová rastlina
Výška pri predaji:90-120 cm

Nektarinka (prunus persica var. nucipersica) ALICE (stĺpová)

  • Dostupnosť: skladom
  • Dodací termín: do 10 dní od objednania
    Kontajner: kontajnerová rastlina
    Výška pri predaji: 90-120 cm
  • 21,00€
  • Bez DPH: 21,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.