DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Marhuľa (Prunus armeniaca) SAULENAPRIKOSE (stĺpová)

2. ročný stromček. Záhradkárska odroda marhule ktorá sa dá rezom jednoducho udržať v stĺpovitom tvare. Samoopelivá odroda s vysokou úrodnosťou.


Plod: štavnatý, aromatický, v priemere 3,5 – 4,5 cm, oranžovo-červenej farby, s krvavočerveným líčkom, odolný voči praskaniu. Kôstka sa ľahko oddeľuje od dužiny. Chuť sladkokyslá.
Dozrievanie: 1. – 2. augustový týždeň
kvitnutie: apríl/máj, biele kvety

Kvalitatívna forma
Vzrast v dospelosti:Vzrast: vzpriamený, stĺpovitý, štíhly, celková výška stromu je 2,5 m.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám: odolná voči monilióze a voči praskaniu plodov
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaVysádzame ich na slnečné až polotienisté stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Výška pri predaji:á 150 cm
Podpník:Saint Julien A - stredne silno rastúci, vegetatívne množený, bezvirózny podpník. Je dostatočne plastický, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Marhuľa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču myrobalánu. V dospelosti dosahuje výšku 3-4m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej rodivosti už v 3-4 roku.
Kontajnerovaná rastlina:kontajnerovaná rastlina, C15
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieOdporúča sa spätný rez bočných výhonov na 15 – 20 cm.

Marhuľa (Prunus armeniaca) SAULENAPRIKOSE (stĺpová)

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: október 2021
    Výška pri predaji: á 150 cm
    Podpník: Saint Julien A - stredne silno rastúci, vegetatívne množený, bezvirózny podpník. Je dostatočne plastický, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Marhuľa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču myrobalánu. V dospelosti dosahuje výšku 3-4m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej rodivosti už v 3-4 roku.
    Kontajnerovaná rastlina: kontajnerovaná rastlina, C15
  • 53,00€
  • Bez DPH: 53,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.