UŽ ČOSKORO SPUSTÍME PREDAJ SORTIMENTU NA JESENNÚ SEZÓNU
vypredané Čučoriedka (vaccinium) PINK LEMONADE  drobné ovocie

TÁTO ODRODA UŽ U PESTOVATEĽA NIE JE DOSTUPNÁ


NOVINKA!!! 5. ročná čučoriedka ružová „Pink Lemonade“ je odroda, ktorá rastie vo forme kríkov a dosahuje výšku 1,5 m. Plody tejto odrody majú krásnu ružovú farbu. Kvety a listy tejto odrody sú veľmi dekoratívne. Samoúrodná odroda, ktorá nevyžaduje opeľovače. VEĽKÁ - 5-ročná rastlina


Plody: majú veľmi sladkú chuť.

doba zrenia: Odroda rodí postupne od júla do septembraKvalitatívna forma
KvetKvety sú biele, listy na jeseň žltnú. Listy sú oválneho až kopijovitého tvaru, dlhé 1 až 8 cm a široké 0,5 až 3,5 cm. Plody sú bobule spočiatku bledozelené, potom fialovočervené a nakoniec po dozretí dosahujú tmavofialovú farbu
Vzrast v dospelosti:rastie vo forme kríkov a dosahuje výšku 1,5 m. Kopijovité, lesklé zelené listy s hladkým povrchom. Na jeseň najskôr žltnú, potom svetlooranžovo. Veľmi pútavé kvety - bielo-ružové zvončeky. Samoopelivá odroda, ale krížové opeľovanie zvyšuje množstvo a kvalitu ovocia. Plody spočiatku bledozelenej farby, potom sa na nich objavia ružové škvrny a po úplnom dozretí sa stanú ružovými. Stredne veľké bobule, tvrdšie, veľmi sladká, s jemnou, príjemnou citrónovou dochuťou, mimoriadne dezertná a zároveň veľmi dekoratívna. Prvá úroda je najhojnejšia, jednotlivé plody dozrievajú neskôr, dokonca až do októbra. V zime priťahuje nekryté ovocie vtáky do záhrady.
ochrana
ochranaČučoriedky hnojíme hnojivami určenými priamo pre čučoriedky alebo pre kyslomilné rastliny.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Mrazuvzdornosť –34 ° C.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaVýsadbová nádoba by mala mať aspoň 50 l (menšie nádoby neodporúčame, rastliny by boli nižšie). Čučoriedky vyžadujú kyslý substrát - PH substrátu nesmie byť vyššie ako 4,5. Je možnosť zakúpenia hotového substrátu pre čučoriedky alebo si viete urobiť si vlastný substrát - potrebujete kyslú vrchoviskovú rašelinu s pH do 4,5, riečny piesok (pomer 1:1) a hnojivá, ktoré použijeme ako štartovaciu dávku. Dno výsadbovej nádoby vyplňte priepustným materiálom napr. drevná štiepka, drvená kôra, podrvené konáre či zrezané konáriky. Nádobu naplňte substrátom až po okraj a utlačte. Opäť doplňte substrát a utlačte tak, aby siahal len pár centimetrov pod okraj nádoby. Do stredu urobte jamku, hlbšiu ako je kontajner, v ktorom sa čučoriedka nachádza. Čučoriedku vyberte z kontajnera, vložte do jamky, prihrňte a dôkladne utlačte. Hĺba vysadenia čučoriedky by mala byť o niekoľko centimetrov väčšia ako hĺbka rastu v pôvodom kontajneri. tzn. vrch prekryjete opäť substrátom. (Väčšia hĺbka vysadených rastlín zabezpečí lepšiu fixáciu a prekorenenie rastlín v pôde). Následne výdatne zalejeme (ideálne jeden deň odstatou vodou) a povrch opäť vyrovnáme. Takto vysadené čučoriedky vo výsadbovej nádobe vsadíme do zeme na pripravené miesto - hĺbku a šírku jamy pre výsadbovú nádobu prispôsobuje veľkosti nádoby. Na dno jamy nasypte hrubý štrk, aby odtekala prebytočná voda. Výsadbová nádoba musí byť o niečo vyššie ako okolitá pôda. Nakoniec do okolia vsadenejj nádoby prisypte vykopanú zeminu, utlačte a polejte. Okraj nádoby by už mal byť len o pár centimetrov vyššie ako okolitý terén. Povrch substrátu v nádobách zasypte kôrou alebo štiepkou (znižujú výpary vody z nádob a svojím postupným zvetrávaním pomáhajú udržiavať nízke pH substrátu). Výživné látky, ktoré sú v substráte, rastliny vyčerpajú a preto je dôležité dodávať im potrebné živiny každoročne a hlavne pravidelne. Sú totiž odkázané výhradne na tieto živiny. Používajte hnojivá bez obsahu vápnika (nakoľko zvyšuje pH pôdy, čo je pre čučoriedky nežiadúce). Čučoriedky vyžadujú pravidelnú závlahu - výdatnejšie polievanie (cca 5 litrov vody na každú čučoriedku) každý tretí deň. V prípade, že sa rastlinku rozhodnete nesadiť do výsadbovej nádoby, je veľmi dôležité oddeliť prirodzenú zeminu od substrátu pre čučoriedky netkanou textíliou.. Obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu (vzdialenosť medzi rastlinami á 1 m). POZN. čučoriedky BOLI HNOJENÉ 14.5.2021.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerovaná rastlina
Výška pri predaji:100 - 140 cm
Použitie/Účinky
PoužitieOdroda je oceňovaná pre svoje pevné ovocie, ktoré dokonale toleruje prepravu a výrazne prevyšuje kvalitu plodov skôr zrejúcich odrôd, odporúča sa na priamu konzumáciu, zmrazenie a konzerváciu. Mrazuvzdornosť do -28 ° C. Po niekoľkých hodinách ochladenia sú bobule aromatickejšie.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieKeďže ide o staršiu 5.ročnú rastlinu odporúčame je ročne prerezávať. Rez sa vykonáva v apríli. Odstraňujú sa prestarnuté výhonky (poznáme ich podľa šedivej farby, mladšie výhonky majú sviežu zelenú farbu). Odstraňujú sa výhonky, ktoré sú blízko na zemi - skoro ležiace. Striháme celé vetvy až k zemi (výhonky neskracujeme) - teda strih urobíme vo výške 15-20 cm od zeme. Aktívnym a ročným rezom rastlinám doprajeme bujnejší a aktívnejší rast.

Čučoriedka (vaccinium) PINK LEMONADE

  • Dostupnosť: vypredané
  • Kontajner: kontajnerovaná rastlina
    Výška pri predaji: 100 - 140 cm
  • 31,00€
  • Bez DPH: 31,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.