UŽ ČOSKORO SPUSTÍME PREDAJ SORTIMENTU NA JESENNÚ SEZÓNU
vypredané Egreš (Grossularia uva-crispa) INVICTA (stromček) Drobné ovocie

TÁTO ODRODA UŽ U PESTOVATEĽA NIE JE DOSTUPNÁ


Táto anglická odroda patrí medzi novšie, progresívne odrody na trhu, ktorej hlavnými prednosťami sú veľkosť plodov, jednoduchý zber, veľmi vysoká úrodnosť a plná rezistenzia voči americkej múčnatke egreša.

Invicta je samoopelivá odroda, nevyžaduje opeľovača.Plody: veľké až veľmi veľké, oválneho tvaru, zelenkavej farby, v plnej zrelosti žlto-zelené. Dužina je sťavnatá, sladká, veľmi chutná.

Doba dozrievania: stredne skorá, v polovici júla. Dozrieva približne v rovnakom termíne ako odroda Himnomaki Rot.

Úrodnosť: patrí medzi najúrodnejšie odrody dnešných moderných odrôd egrešov. Úroda je veľmi vysoká a pravidelná.


Kvalitatívna forma
PôvodRodičia: hybridná odroda (Resistenta x Whinhams Industry) x Keepsake, 1983
Vzrast v dospelosti:80 - 130 cm. silný, ker je vzpriamený až rozložitý, s početnými výhonmi a mäkkými tŕňmi, napriek tŕňom sa plody veľmi ľahko oberajú vďaka pomerne dlhej stopke.
ochrana
ochranaProti chorobe padlí egrešové sa používajú sírnaté prípravky alebo prípravok Discus v čase tvorby lariev. Je dôležité v ďalších rokov po výsadbe prihnojovať plným hnojivom (napr. Cererit) na začiatku vegetácie.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:voči mrazu a chorobám, vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči múčnatke americkej. Je pestovateľsky nenáročná rastlina.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaRastliny sú dobre zakorenené v črepníkoch, preto sa môžu vysádzať počas celého roka. Je relatívne náročný na úhrn zrážok. Môžeme ho mať na slnečnom mieste ale aj v polotieni. Pomerne dobre znáša otvorené stanoviská s miernym prievanom. Vysádzame ho do dobre priepustnej, humóznej a vlhkej pôdy. Ak sadíme viac stromčekových egrešov, odporúčame dodržať vzdialenosť výsadby niečo málo cez 1 meter.
Dodacia forma
Výška pri predaji:100 - 130 cm
Kontajnerovaná rastlina:krík bol jedno vegetačné obdobie pestovaný v kontajneri, korene sú prerastené v celom objeme kvetináča
Použitie/Účinky
PoužitiePerfektné na priamu konzumáciu, ako aj na mrazenie, sušenie a kandizovanie alebo na spracovanie vo forme kompótov, džemov, džúsov a tinktúr.
ÚčinkyObsahujú veľa vitamínov A, C, B1, PP, železo, minerálne soli, pektíny a organické kyseliny. Vzhľadom na nízke množstvo kalórií a tukov a vysoký obsah vlákniny sa odporúčajú na použitie pri dietetických kúrach.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieOdporúča sa presvetľovací rez, nakoľko pri príliš bohatej úrode majú plody tendenciu drobnieť.

Egreš (Grossularia uva-crispa) INVICTA (stromček)

  • Dostupnosť: vypredané
  • Výška pri predaji: 100 - 130 cm
    Kontajnerovaná rastlina: krík bol jedno vegetačné obdobie pestovaný v kontajneri, korene sú prerastené v celom objeme kvetináča
  • 9,00€
  • Bez DPH: 9,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.