jESENNÁ PONUKA V PREDAJI. oDBER/DODANIE STROMČEKOV KONCOM SEPTEMBRA 2021. oBJEDNAJTE UŽ TERAZ!
vypredané Malina (Rubus idaeus) PORANNA ROSA Drobné ovocie

Zaujímavá je zvláštna zlatožltá farba plodov tejto kvalitnej remontantnej maliny. Plody sú prekvapivo sladké a aromatické ešte aj hlboko v jeseni.

Plody: stredne veľké (priemer 1,5 - 2,5 cm), guľaté a sladké. odolné voči hnilobe, žltej až oranžovej farby

Dozrievanie: prvý krát na začiatku júna a druhý krát od začiatku augsta, októbra

typ odrody: dvakrát rodiaca, ale rodí hlavne na jednoročných výhonoch od leta do jeseneKvalitatívna forma
Pôvodšľachtiteľmi sú dr. Jan Danek a dr. inż. Agnieszka Orzeł. Do poľského registra odrôd bola zapísaná v roku 2002.
Vzrast v dospelosti:Malina „Fallgold“ je trváca rastlina, ktorá dosahuje výšku 1,2 - 1,5 metra (vyžaduje podpery). Prináša ovocie na jednoročných výhonkoch, ktoré sú klenuté a majú početné tŕne.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Odolnosť voči chorobám: nebola zaznamenaná náchylnosť na škodcov alebo choroby, Vysoká mrazuvzdornosť.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniapestovanie je jednoduché, bez nutnosti chemickej ochrany. Ideálne zasadiť do úrodnej, humóznej, piesočnato-hlinitej pôdy s trochou hnoja. Podklad by mal byť stredne vlhký a mierne kyslý. Najlepšie je zvoliť si slnečné miesto, potom bude ovocie sladšie, najlepšie na chránenom mieste. Najlepšie je hnojiť od apríla do augusta.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerovaná rastlina
Výška pri predaji:10 - 40 cm
Použitie/Účinky
PoužitieMalina je liečivá rastlina. Ovocný sirup sa po stáročia používal ako tonikum a oči sa oplachujú kvetmi rozdrvenými s medom. Listy sa stále používajú ako súčasť bylinných diuretických a choleretických zmesí. Zdraviu prospešné vlastnosti suroviny (ovocie a listy) sa používajú pri liečbe prechladnutia ako potenie a antipyretikum. Sladké ovocie je bohaté na organické kyseliny, pektíny, sacharidy, vlákninu, antokyany, sliznice a minerálne látky (draslík, horčík, železo, vápnik, meď), ako aj vitamíny C, B1, B2, B6, E, PP.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieRez by sa mal vykonávať každú jar (mali by sa odstrániť iba choré, vyschnuté výhonky). Orez dvojročných výhonkov sa vykonáva koncom júla po plodení.

Malina (Rubus idaeus) PORANNA ROSA

  • Dostupnosť: vypredané
  • Kontajner: kontajnerovaná rastlina
    Výška pri predaji: 10 - 40 cm
  • 7,00€
  • Bez DPH: 7,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.