DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Jabloň (malus) RED CATS (stĺpová)

Ročný stromček.

Stredne neskorá odroda. Je cudzoopelivá a potrebuje inú odrodu jabĺk v okolí (nie iba stĺpových)  pre opelenieplody: chuťovo veľmi podobné odrode Gala, majú tmavo červenú farbu, sú stredne veľké, pevné a chrumkavé

chuť: šťavnaté s vyváženým pomerom sladkosti a kyslosti, čo zvýrazní prirodzenú chuť jablka.

kvitnutie: apríl, máj

Dobra zrenia: od polovice septembra

do plodnosti nastupuje 2. -3. rok po výsadbe

Kvalitatívna forma
Vzrast v dospelosti:pomalý rast. 2-3 metre
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:odolné voči chrastavitosti, padnutiu a rakovine. Strom sa dokáže účinne brániť náletom vošiek. mrazuvzdornosť je -27°C. Ochrana pred zimou pri pestovaní v nádobe – pri koreňoch rastlinu zakryť a nádobu obaliť, príležitostne zalievame. V príliš chladnej a extrémne suchej zime by inak mohlo dôjsť k poškodeniu koreňov rastliny.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaSlnečné až polotienisté stanovisko. Výživná, priepustná záhradná zemina. Kontajnerované stromčeky sú vhodné na výsadbu od apríla do októbra.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerovaná rastlina
Výška pri predaji:100 - 130 cm
Podpník:M9 základný podpník na pestovanie jabloní v tvare štíhleho vretena. Veľmi dobre vplýva na výšku úrody a vyfarbenie plodov. Koreňový systém je plytký, preto je citlivý na nedostatok vlahy. Vo výsadbách vyžaduje doplnkovú závlahu. V našich podmienkach nespôsobuje citlivosť na mráz problémy.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieVýšku môžete sami regulovať rezom na jar. Prípadné bočné výhonky treba skrátiť hneď po vytvorení na 2-3 očká – orientovať sa môžete podľa vonkajších očiek. Sltĺpovitosť u jabloní je podmienená geneticky, prírastky sú minimálne a žiadne veľké zásahy rezom nie sú spravidla potrebné.

Jabloň (malus) RED CATS (stĺpová)

  • Dostupnosť: vypredané
  • Kontajner: kontajnerovaná rastlina
    Výška pri predaji: 100 - 130 cm
    Podpník: M9 základný podpník na pestovanie jabloní v tvare štíhleho vretena. Veľmi dobre vplýva na výšku úrody a vyfarbenie plodov. Koreňový systém je plytký, preto je citlivý na nedostatok vlahy. Vo výsadbách vyžaduje doplnkovú závlahu. V našich podmienkach nespôsobuje citlivosť na mráz problémy.
  • 25,00€
  • Bez DPH: 25,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.