DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Jabloň (Malus domestica) BAYA® Marisa Jadroviny

2. ročný stromček

Jesenná cudzoopelivá odroda. Vyznačuje sa zvláštnou ružovo-červenou farbou dužiny a dobrou odolnosťou voči chrastavitosti. Úrodnosť je pravidelná a vysoká.


Plody: stredne veľké a guľaté, farba plodov je tmavo karmínová
Dužina: je aromatická, sladko kyslá, ružovo červenej farby
Dozrievanie: zberovú zrelosť dosahuje na konci septembra až v polovičke októbra (vo vyšších polohách)

kvitnutie: vhodným opeľovač je akákoľvek iná jabloň kvitnúca v rovnakom čase (apríl/máj)


Kvalitatívna forma
Kvetkvitne - apríl/máj, červené kvety. Listy majú fialovočervený nádych. Je vhodná aj na výsadbu do okrasnej časti záhrady.
Vzrast v dospelosti:Výška kmeňa je cca 60 cm, predpokladaná konečná výška cca 2,5 – 3,5 metre. Vzhľadom na svoju nízku výšku a s tým spojený ľahký zber, v spojení s vyššími výnosmi, sú perfektnou voľbou do menších záhrad k rodinným domom.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Voči múčnatke je dostatočne odolná, rezistentná voči chrastivosti. odolná voči mrazom.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaVyberáme slnečné a teplé stanovištia orientované na južnú stranu s pôdou dostatočne bohatou na živiny, ľahkou, dobre priepustnou, vlhkou ale nepremokavou.. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Odporúčame zmiešať vykopanú zeminu s univerzálnym záhradným substrátom 1:1. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stromov odporúčame dodržať (ideálne 3-4 m). Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajtenoravná rastlina, C10
Podpník:M 26 – slabo až stredne bujne rastúci. Stromčeky rodia skôr, bohato a pravidelne. Oproti podpníku M9 majú bujnejší rast a o 30-35% slabšie ako na semenáči. Kmeňová sústava je silnejšia a bohatšia. Do rodivosti vstupuje veľmi skoro. Je mrazuvzdorný.
Použitie/Účinky
Použitieskladovanie je možné do októbra a v chladničke do januára

Jabloň (Malus domestica) BAYA® Marisa 2.ročná

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: október 2021
    Kontajner: kontajtenoravná rastlina, C10
    Podpník: M 26 – slabo až stredne bujne rastúci. Stromčeky rodia skôr, bohato a pravidelne. Oproti podpníku M9 majú bujnejší rast a o 30-35% slabšie ako na semenáči. Kmeňová sústava je silnejšia a bohatšia. Do rodivosti vstupuje veľmi skoro. Je mrazuvzdorný.
  • 34,00€
  • Bez DPH: 34,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.