DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Jabloň (Malus domestica) POMFITAL® (stĺpová) Stĺpové ovocné stromy

2. ročný stromček.

Štíhla stĺpovitá samoopelivá zimná jabloň s intenzívnou červenou šupkou aj dužinou.
Vďaka jej nápadným tmavoružovým kvetom a purpurovej farbe plodov má vysokú okrasnú hodnotu a prináša do záhrady farebnosť.

plody: stredne veľké 60-80 g (pravidelné a vysoké úrody)

dužina: intenzívna tmavočervená pevná. chuť aromatická.

dozrievanie: v polovici septembra
Kvalitatívna forma
Vzrast v dospelosti:Výška kmeňa je cca 60 cm, predpokladaná konečná výška cca 2,5 – 3,5 metre. Vzhľadom na svoju nízku výšku a s tým spojený ľahký zber, v spojení s vyššími výnosmi, sú perfektnou voľbou do menších záhrad k rodinným domom.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Odroda je rezistentná voči chrastavitosti a múčnatke a stredne odolná voči hnilobe a voškám.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaVysádzame ich na slnečné až polotienisté stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Dodací termín:koniec septembra 2021
Kontajner:kontajnerovaná rastlina, C 7,5
Podpník:MM11- Podpník MM111 je stredne rýchlo rastúci podpník, ktorý našiel využitie hlavne pre stĺpové jablone. Dobre korení a tým v dospelosti nevyžaduje oporu. Veľmi dobre znáša suchšie podmienky aj vyššie polohy. Nevyžaduje oporu.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieKeďže dominantný je len terminál, rastliny nemajú vysoké nároky na rez. Výška stromu na stredne rastúcom podpníku je 3-4 m. Výšku je možné redukovať zakrátením terminálu na 2,5-3 m, pričom v mieste rezu môžu narásť 2-3 nové termínály, ale stĺpovitý rast zostáva zachovaný. Aby nedochádzalo k striedavej plodnosti je dôležité robiť prebierku plodov (na každom konári/plodonosnom výhone ponecháme jeden plod. Prebierky sa realizujú začiatkom júna (na konci prirodzeného opadu plodov). V marci môžete skrátiť postranné výhony na 5-6 púčikov.

Jabloň (Malus domestica) POMFITAL® (stĺpová)

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: koniec septembra 2021
    Kontajner: kontajnerovaná rastlina, C 7,5
    Podpník: MM11- Podpník MM111 je stredne rýchlo rastúci podpník, ktorý našiel využitie hlavne pre stĺpové jablone. Dobre korení a tým v dospelosti nevyžaduje oporu. Veľmi dobre znáša suchšie podmienky aj vyššie polohy. Nevyžaduje oporu.
  • 34,00€
  • Bez DPH: 34,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.