DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Jabloň (Malus domestica) REGLINDIS 2. ročná

2. ročný stromček

Skorá cudzoopelivá jesenná odroda s vysokou rezistenciou voči chrastavitosti a toleranciou voči múčňatke a spále.


Plody: stredne veľké, základná farba zeleno žltá na veľkej časti prekrytá červenou
Dužina: dužina je aromatická, šťavnatá, sladko-kyslá
Dozrievanie: zberovú zrelosť dosahuje v mesiaci september

kvitnutie: vhodným opeľovač je akákoľvek iná jabloň kvitnúca v rovnakom čase (apríl/máj)


Vlastnosti: REGLINDIS® vykazuje vysokú mieru odolnosti voči roztočom, spále, chrastavitosti, monílii, rakovine a tiež je menej citlivá voči mrazu v čase kvitnutia. Môže sa pestovať bez postrekov fungicídmi.

Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:vysokou rezistenciou voči chrastavitosti a toleranciou voči múčňatke a spále.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaBez väčších nárokov na polohu a stanovište, to znamená že je vhodná na južné, stredné aj vyššie polohy (slnko/polotieň). Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Odporúčame zmiešať vykopanú zeminu s univerzálnym záhradným substrátom 1:1. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stromov odporúčame dodržať (ideálne 3-4 m). Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajnerovaná rastlina, C10
Podpník:M9 - slaborastúci podpník. Je najvhodnejší pre tvar štíhle vreteno. Stromčeky na tomto podpníku odporúčame vysádzať v radoch na vzdialenosť 1,5m od seba. Miesto štepenia má byť po výsadbe vo výške asi 20cm od zeme. Stromček bezprostredne po výsadbe a v prvých troch nasledujúcich rokoch potrebuje oporu.(drevený alebo bambusový kolík, železnú tyč a pod.)

Jabloň (Malus domestica) REGLINDIS 2. ročná

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: október 2021
    Kontajner: kontajnerovaná rastlina, C10
    Podpník: M9 - slaborastúci podpník. Je najvhodnejší pre tvar štíhle vreteno. Stromčeky na tomto podpníku odporúčame vysádzať v radoch na vzdialenosť 1,5m od seba. Miesto štepenia má byť po výsadbe vo výške asi 20cm od zeme. Stromček bezprostredne po výsadbe a v prvých troch nasledujúcich rokoch potrebuje oporu.(drevený alebo bambusový kolík, železnú tyč a pod.)
  • 29,00€
  • Bez DPH: 29,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.