DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Broskyňa (Prunus persica) RED HAVEN

2. ročný stromček.

Stredne skorá až neskorá samoopelivá odroda. Vysoká a pravidelná úroda. Nemá vysoké požiadavky na polohu, pestovanie na južných, stredných aj vyšších polohách. Menej citlivá na kučeravosť.

plody: karmínovo červené líčko, stredne veľké až veľké plody.

dužina: žltá, pri kôstke načervenalá, chutná, dobre oddeliteľná od kôstky. aromatická, sladko kyslá

dozrievanie: koncom augustaKvalitatívna forma
Vzrast v dospelosti:Výška kmeňa je 120 - 160 cm, predpokladaná konečná výška približne 3,5 – 5,5 metrov (veľmi závisí od druhu a odrody!). Často sa nachádzajú v súkromných záhradách, pretože je tu možné podsadenie a záhradný priestor je možné optimálne využiť. Ponúkajú teda výhodu, že na ploche pod stromom sa dá bez problémov pracovať. Vzhľadom na veľkosť koruny je úroda samozrejme vyššia ako u menších stromov. Výnos začína asi po 2 - 3 rokoch.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:väčšia odolnosť voči chorobám a zimný mrazom
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaNemá vysoké požiadavky na polohu, pestovanie na južných, stredných aj vyšších polohách. Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Pri výsadbe je potrebné vykopať jamu minimálne 2-krát väčšiu ako črepník. Rastlinu vyberieme z črepníka a vysadíme ju tak, aby povrch zeminy v črepníku bol v rovine s povrchom okolitej pôdy, resp. aby bol mierne zahĺbený (miesto štepu musí byť 10-15 cm nad zemou). Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajnerová rastlina, C10
Výška pri predaji:cca 180 cm
Podpník:Saint Julien A - stredne silno rastúci podpník. Je dostatočne prispôsobivý, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Broskyňa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej plodnosti v 3-4 roku.

Broskyňa (Prunus persica) RED HAVEN

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: október 2021
    Kontajner: kontajnerová rastlina, C10
    Výška pri predaji: cca 180 cm
    Podpník: Saint Julien A - stredne silno rastúci podpník. Je dostatočne prispôsobivý, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Broskyňa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej plodnosti v 3-4 roku.
  • 28,00€
  • Bez DPH: 28,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.