DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Broskyňa (Prunus persica) SUNCREST

1. ročný stromček.

Neskorá samoopelivá odroda. Vysoká a pravidelná úroda. Nemá vysoké požiadavky na polohu, vhodná aj do vyšších polôh.  Značne odolná voči chorobám.


plody: stredne veľké až veľké, z veľkej časti prekryté karmínovočervenou farbou

dužina: dobre oddeliteľná od kôstky, žltá farba, dobrej chuti.

dozrievanie: september


Kvalitatívna forma
Vzrast v dospelosti:Výška kmeňa je cca 60 cm, predpokladaná konečná výška cca 2,5 – 3,5 metre. Vzhľadom na svoju nízku výšku a s tým spojený ľahký zber, v spojení s vyššími výnosmi, sú perfektnou voľbou do menších záhrad k rodinným domom.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:značne odolná voči chorobám.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaNemá vysoké požiadavky na polohu, vhodná aj do vyšších polôh.Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Pri výsadbe je potrebné vykopať jamu minimálne 2-krát väčšiu ako črepník. Rastlinu vyberieme z črepníka a vysadíme ju tak, aby povrch zeminy v črepníku bol v rovine s povrchom okolitej pôdy, resp. aby bol mierne zahĺbený (miesto štepu musí byť 10-15 cm nad zemou). Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajnerová rastlina, C10
Podpník:Saint Julien A - stredne silno rastúci podpník. Je dostatočne prispôsobivý, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Broskyňa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej plodnosti v 3-4 roku.

Broskyňa (Prunus persica) SUNCREST

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: október 2021
    Kontajner: kontajnerová rastlina, C10
    Podpník: Saint Julien A - stredne silno rastúci podpník. Je dostatočne prispôsobivý, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Broskyňa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej plodnosti v 3-4 roku.
  • 29,00€
  • Bez DPH: 29,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.