jESENNÁ PONUKA V PREDAJI. oDBER/DODANIE STROMČEKOV KONCOM SEPTEMBRA 2021. oBJEDNAJTE UŽ TERAZ!
vypredané Broskyňa (Prunus persica) JAYHAVEN

Veľkoplodá odroda žltomäsej broskyne s výbornými chuťovými vlastnosťami, vysokou úrodnosťou a odolnosťou voči chorobám a mrazu. Vhodná pre záhradkárov aj pre veľkovýsadby. Odroda je samoopelivá(ročný výpestok/štiepenie AUGUST 2020)


Doba zrenia: koncom júla až začiatkom augusta

Chuť: výborná, vysoko cenená, aromatická

Plod: stredne veľký, hmotnosť 120-140g, guľatý
Farba plodu: základná farba granátovo červená
Dužina: žltej farby, šťavnatá, dobre oddeliteľná od kôstky, chuť vysoko cenená, aromatická


Kvalitatívna forma
Kvetbohatá násada kvetov, odroda je samoopelivá
Úrodnosťvysoká, stabilná aj horších rokoch a podmienkach. vhodnosť na prepravu a skladovanie.
Vzrast v dospelosti:veľmi silný, koruna polovzpriamená
ochrana
ochranaChemická ochrana spočíva prevažne v eliminácii kučeravosti a to vhodnými fungucídmi.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:rezistentná voči kučeravosti (Taphrina deformans), umožňuje ekologické pestovanie bez chemického postreku. JAYHAVEN sa pri testovaní na poľnohospodárskej univerzite vo Viedni ukázala ako veľmi vhodná na bio pestovanie bez použitia pesticídov.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaObľubujú slnečné stanovisko, najvhodnejšia je vzdušná, priepustná a úrodná pôda. Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Pri výsadbe je potrebné vykopať jamu minimálne 2-krát väčšiu ako črepník. Rastlinu vyberieme z črepníka a vysadíme ju tak, aby povrch zeminy v črepníku bol v rovine s povrchom okolitej pôdy, resp. aby bol mierne zahĺbený (miesto štepu musí byť 10-15 cm nad zemou). Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie.
Dodacia forma
Dodací termín:koniec septembra 2021
Kontajner:objem 4 litre
Výška pri predaji:odhad cca 140 - 160 cm
Podpník:Saint Julien A - stredne silno rastúci podpník. Je dostatočne prispôsobivý, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Broskyňa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej plodnosti v 3-4 roku.
Použitie/Účinky
KríženieSH333 [Redhaven × SH1171 (Halehaven x voľné opelenie)] x SH348 (Ambergem x voľné opelenie), vyselektovaná v roku 1965, šľachtiteľ Stanley Johnston
rezanie/strihanie
rezanie/strihanierez prevádzame behom vegetácie na jar prípadne na jeseň. V lete je vhodný presvetlovací rez koruny. Odstraňujeme zbytočné výhonky, terminálu, ponechávame iba 3-4 výhonky, ktoré skrátime na 3-5 púčikov tak, aby na konci výhonku ostal vonkajší púčik, tým vznikne kotlovitá koruna.

Broskyňa (Prunus persica) JAYHAVEN

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: koniec septembra 2021
    Kontajner: objem 4 litre
    Výška pri predaji: odhad cca 140 - 160 cm
    Podpník: Saint Julien A - stredne silno rastúci podpník. Je dostatočne prispôsobivý, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Broskyňa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej plodnosti v 3-4 roku.
  • 26,00€
  • Bez DPH: 26,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.