jESENNÁ PONUKA V PREDAJI. oDBER/DODANIE STROMČEKOV KONCOM SEPTEMBRA 2021. oBJEDNAJTE UŽ TERAZ!
vypredané Figovník (Ficus carica) BROWN TURKEY

Odroda je bohato ovocná a lahodná. Jedna z najviac mrazuvzdorných odrôd.

Samoopelivá, plodí už na druhý rok po výsadbe.


Plody: Odroda je bohato ovocná, silná, so stredne veľkými fialovo-hnedými plodmi. Plody sú zrelé, keď sa ľahko odlomia od stromu a neronia mlieko. Plody, pri dostatočnom obsahu živín v pôde, sú pomerne veľké.
Doba zrenia: plody sa tvoria od augusta a dozrievajú 3 mesiace

Dužina: ružová, sladká

Farba plodu: fialovo-hnedáKvalitatívna forma
Kvetfarba kvetov biela.
Vzrast v dospelosti:Tento fikus je jedným z najtrvácnejších druhov. Jedná sa o samoopelivú rastlinu, ktorá hojne plodí aj v našich klimatických podmienkach. Je to ker alebo malý strom (závisí od spôsobu rezu) dorastajúci až do výšky 2 - 3 m. Veľké tuhé listy sú hlboko konkávne a zubaté. Podí už na druhý rok po výsadbe.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Táto odroda patrí medzi najodolnejšie v rámci mrazuvzdornosti (mladé rastliny sú mrazuvzdorné do -15 °C a viacročné aj do -20 °C). Pri jarných mrazoch, však odporúčame prekrytie netkanou textíliou (ako pri všetkých rastlinách/stromoch, ktoré v mesiacoch marec/apríl kvitnú). Keď je figovník starší - kmienok priemer 5 - 7 cm, je už plne mrazuvzdorný aj na nechránenom stanovisku. Pri zakrytí konárov textíliou/fóliou v období najhorších mrazov, sa zvyšuje odolnosť a dokonca si vie zachovať vrhcolové púčiky živé. Rastlina prežíva vždy na koreňoch, takže v prípade omrznutia, vyženia na jar nové výhonky, na ktorých stihne ten istý rok plodiť.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčania V našich klimatických podmienkach je možné fikusy úspešne pestovať v záhrade v teplejších častiach krajiny. Vyžadujúci teplé a slnečné stanovište, chránené pred vetrom pri južnej strane, kde sa hromadí viac tepla., Vďaka tomu ovocie lepšie dozrieva, na teplom slnečnom mieste je sladšie, strom je pevnejší a lepšie prežíva zimu. Figovník sa dá pestovať aj v kvetináči, v tomto prípade prináša aj bohaté ovocie; v zime by sa mali stromy v nádobách uchovávať v interiéroch. Pôda určená na výsadbu vyžaduje dobre odvodnenie (priepustná), bohatá na humus, s priemerným množstvom vápniku (zmes záhradnej pôdy, piesku a kompostu). Dávajte pozor, aby ste to s hnojivom nepreháňali, pretože rastlina potom na úkor plodenia hojne rastie. Efektívne zalievanie je veľmi dôležité počas rastu a výsadby figovníka, počas obdobia dozrievania by sa malo zalievanie obmedziť, aby ovocie nepraskalo, počas vegetačného obdobia prihnojujte hnojivom so zvýšeným obsah draslíka, ktorý pomáha ovociu dozrieť.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerovaná rastlina
Výška pri predaji:70 - 140 cm
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieFigovník vyžaduje prerezávanie. Rez sa robí v neskorej zime až na jar, tesne pred začiatkom rastu. Letný rez sa odporúča pre bohatšiu úrodu - nové prírastky skracovať na 3-5 listov.

Figovník (Ficus carica) BROWN TURKEY

  • Dostupnosť: vypredané
  • Kontajner: kontajnerovaná rastlina
    Výška pri predaji: 70 - 140 cm
  • 24,00€
  • Bez DPH: 24,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.