UŽ ČOSKORO SPUSTÍME PREDAJ SORTIMENTU NA JESENNÚ SEZÓNU
vypredané Moruša biela (Morus alba) PENDULA

Forma previsnutej moruše zaujme svojim tvarom a chutnými plodmi, obsahujúcimi veľa vitamínov a antioxidantov.

Samoopelivá

Z miesta vrúbľovania vyrastajú prevísajúce konáre, ktoré sa časom dotknú zeme a tvoria tak zaujímavú kompaktnú kupolu.Kvitnutie: kvety sa vytvárajú na jednoročnom aj viacročnom dreve

Doba dozrievania: od augusta/septembra

Plody: Plody moruše bielej pripomínajú tvar ostružiny s dĺžkou 2,5 cm

Chuť: sladká a aromatická


Kvalitatívna forma
KvetFarba kvetov je žltá.
Vzrast v dospelosti:2 - 2,5 m. Výška závisí od výšky vrúbľovania, ktoré sa najčastejšie vykonáva vo výške 1,5-2 metra. Takto sa tvoria stromy s dlhými výhonkami malebne visiacimi až po zem. Ich koruny sú husté, vyplnené veľkými, ozdobnými listami. Na jeseň listy menia farbu na peknú, jasne žltú farbu. Moruša sa tiež niekedy nazýva strom priadky morušovej, pretože v Ázii bola a je moruša biela najdôležitejšou rastlinou používanou na chov priadky morušovej. Plody moruše bielej pripomínajú tvar ostružiny. Sú vyrobené z malých nažiek obklopených šťavnatými guľovitými guľkami, ktoré sa zase zhromažďujú do valcových semenných hláv s dĺžkou 2,5 cm a priemerom 1,5 cm. Rastú v zhlukoch niekoľkých kusov a postupne dozrievajú, menia farby. Mladé plody sú bielo-žlté, potom sfarbujú ružovo a červeno, až kým nedospejú a nesfarbia do čiernofialova.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:mrazuvzdorná a odolná voči chorobám
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaMoruša je veľmi tolerantný druh, pokiaľ ide o pôdne podmienky. Obľubuje slnečné stanovisko. Najlepšie je však vysadiť ich do piesočnatých, priepustných pôd s miernou vlhkosťou.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerová rastlina
Výška pri predaji:150 - 200 cm
Použitie/Účinky
PoužitieOvocie je bohaté na vitamíny a má vysoký obsah antioxidantov, vďaka čomu je mimoriadne zdravé. Môžete ich jesť surové alebo si pripraviť džem, kompót alebo tinktúru.

Moruša biela (Morus alba) PENDULA

  • Dostupnosť: vypredané
  • Kontajner: kontajnerová rastlina
    Výška pri predaji: 150 - 200 cm
  • 38,00€
  • Bez DPH: 38,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.