DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Čerešňa (Prunus avium) SAMBA (SARA stĺpová)

3.-4. ročný stromček/výška pri predaji 150-200 cm
Samoopelivá stredne skorá čerešňa, pre svoj štíhly-stĺpový vzrast veľmi vhodná aj do malých záhrad. Do plodnosti nastupuje veľmi skoro. Odroda je hodnotná svojou kvalitou plodov a dobrým zdravotným stavom.Plody: sú tmavočervené chrupky, veľké, pevné, dozrievajú na konároch v hustých skupinách s priemernou váhou á 12 g
Dužina: sladká, lahodná, aromatická, dužina mäsitá
dozrievanie: druhá polovica/koniec júla
Úrodnosť: vysoká a pravideln


Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniačerešne sa zaraďujú medzi teplomilné rastliny. Vyhovuje im slnečné stanovisko, rovinné expozície s južnou orientáciou (do vyšších oblastí nie sú vhodné neskoré odrody ale skôr skoré a poloskoré). Najvhodnejšia je vzdušná, priepustná, ľahká, piesočnatá pôda (nemajú rady ťažké a zamokrené pôdy). Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Pri výsadbe je potrebné vykopať jamu minimálne 2-krát väčšiu ako črepník. Rastlinu vyberieme z črepníka a vysadíme ju tak, aby povrch zeminy v črepníku bol v rovine s povrchom okolitej pôdy, resp. aby bol mierne zahĺbený (miesto štepu musí byť 10-15 cm nad zemou). Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajnerová rastlina, C15
Podpník:Colt - stredne silno rastúci podpník pre pestovanie čerešní a višní vo veľkých záhradách a komunitných sadoch. Višňa na tomto podpníku dosiahne výšku 3 - 3,5 m, čerešňa 3,5 - 4 m. Toleruje aj horšie pôdy než Gisela 5 a potrebuje menšiu starostlivosť (závlaha, rez)
rezanie/strihanie
rezanie/strihaniePo vysadení potrebuje v prvých rokoch správny rez. V lete (po zbere úrody) sa režú spätným rezom dlhé bočné výhony na 2 - 3 oká. Tieto krátke výhony tvoria už v rovnakom roku násadu plodov. Rovnako aj na zimu môžeme dlhé, bočné výhony skrátiť na 2 - 3 oká. Tvorba bočných výhonov sa z roka na rok znižuje, strom si tak zachová svoj typický stĺpovitý tvar. Voľne rásť nechávame len terminálny stredový sťažeň a všetky bočné výhonky skracujeme na tri púčiky.

Čerešňa (Prunus avium) SAMBA (SARA stĺpová)

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: október 2021
    Kontajner: kontajnerová rastlina, C15
    Podpník: Colt - stredne silno rastúci podpník pre pestovanie čerešní a višní vo veľkých záhradách a komunitných sadoch. Višňa na tomto podpníku dosiahne výšku 3 - 3,5 m, čerešňa 3,5 - 4 m. Toleruje aj horšie pôdy než Gisela 5 a potrebuje menšiu starostlivosť (závlaha, rez)
  • 50,00€
  • Bez DPH: 50,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.