jESENNÁ PONUKA V PREDAJI. oDBER/DODANIE STROMČEKOV KONCOM SEPTEMBRA 2021. oBJEDNAJTE UŽ TERAZ!
Čerešňa (Prunus avium) CELESTE (CLAUDIA stĺpová) Kôstkoviny

1. ročný stromček.

Samoopelivá odroda rodí spoľahlivo, pre svoj štíhly vzrast je vhodná aj pre malé domáce záhrady.


Plody: intenzívne červené, veľmi veľké 10 g, pevné, polosrdcového tvaru, dozrievajú na konároch v hustých skupinách
Dužina: sladká, lahodná, aromatická, dužina mäsitá
Doba zrenia: polovica až koniec júna
Úrodnosť: vysoká a pravidelná

Kvalitatívna forma
Vzrast v dospelosti:vzpriamený, stĺpový, celková výšky stromu je 2 až 2,5 m. Úrodnosť: vysoká a pravidelná.Opeľovanie: samoopelivá odroda
ochrana
ochranaV nasledujúcom roku po výsadbe je nutné stromček prihnojiť dusíkatými hnojivami - pri pučaní, po odkvitnutí a po júnovom opade plodov (napr. hnojivo Cererit). Proti voškám v prípade náletu po celý rok používame prípravky Mospilan alebo Pirimor.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniačerešne sa zaraďujú medzi teplomilné rastliny. Vyhovuje im slnečné stanovisko, rovinné expozície s južnou orientáciou (do vyšších oblastí nie sú vhodné neskoré odrody ale skôr skoré a poloskoré). Najvhodnejšia je vzdušná, priepustná, ľahká, piesočnatá pôda (nemajú rady ťažké a zamokrené pôdy). Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Pri výsadbe je potrebné vykopať jamu minimálne 2-krát väčšiu ako črepník. Rastlinu vyberieme z črepníka a vysadíme ju tak, aby povrch zeminy v črepníku bol v rovine s povrchom okolitej pôdy, resp. aby bol mierne zahĺbený (miesto štepu musí byť 10-15 cm nad zemou). Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajnerová rastlina, C5
Podpník:Colt - stredne silno rastúci podpník pre pestovanie čerešní a višní vo veľkých záhradách a komunitných sadoch. Višňa na tomto podpníku dosiahne výšku 3 - 3,5 m, čerešňa 3,5 - 5 m. Toleruje aj horšie pôdy než Gisela 5 a potrebuje menšiu starostlivosť (závlaha, rez)
rezanie/strihanie
rezanie/strihaniePo vysadení potrebuje v prvých rokoch správny rez. V lete (po zbere úrody) sa režú spätným rezom dlhé bočné výhony na 2 - 3 oká. Tieto krátke výhony tvoria už v rovnakom roku násadu plodov. Rovnako aj na zimu môžeme dlhé, bočné výhony skrátiť na 2 - 3 oká. Tvorba bočných výhonov sa z roka na rok znižuje, strom si tak zachová svoj typický stĺpovitý tvar. Voľne rásť nechávame len terminálny stredový sťažeň a všetky bočné výhonky skracujeme na tri púčiky.

Čerešňa (Prunus avium) CELESTE (CLAUDIA stĺpová)

  • Dostupnosť: skladom
  • Dodací termín: október 2021
    Kontajner: kontajnerová rastlina, C5
    Podpník: Colt - stredne silno rastúci podpník pre pestovanie čerešní a višní vo veľkých záhradách a komunitných sadoch. Višňa na tomto podpníku dosiahne výšku 3 - 3,5 m, čerešňa 3,5 - 5 m. Toleruje aj horšie pôdy než Gisela 5 a potrebuje menšiu starostlivosť (závlaha, rez)
  • 28,00€
  • Bez DPH: 28,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.