DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Čerešňa (Prunus avium) CELESTE (CLAUDIA stĺpová) Kôstkoviny

1. ročný stromček.

Samoopelivá odroda rodí spoľahlivo, pre svoj štíhly vzrast je vhodná aj pre malé domáce záhrady.


Plody: intenzívne červené, veľmi veľké 10 g, pevné, polosrdcového tvaru, dozrievajú na konároch v hustých skupinách
Dužina: sladká, lahodná, aromatická, dužina mäsitá
Doba zrenia: polovica až koniec júna
Úrodnosť: vysoká a pravidelná

Kvalitatívna forma
Vzrast v dospelosti:vzpriamený, stĺpový, celková výšky stromu je 2 až 2,5 m. Úrodnosť: vysoká a pravidelná.Opeľovanie: samoopelivá odroda
ochrana
ochranaV nasledujúcom roku po výsadbe je nutné stromček prihnojiť dusíkatými hnojivami - pri pučaní, po odkvitnutí a po júnovom opade plodov (napr. hnojivo Cererit). Proti voškám v prípade náletu po celý rok používame prípravky Mospilan alebo Pirimor.
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniačerešne sa zaraďujú medzi teplomilné rastliny. Vyhovuje im slnečné stanovisko, rovinné expozície s južnou orientáciou (do vyšších oblastí nie sú vhodné neskoré odrody ale skôr skoré a poloskoré). Najvhodnejšia je vzdušná, priepustná, ľahká, piesočnatá pôda (nemajú rady ťažké a zamokrené pôdy). Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Pri výsadbe je potrebné vykopať jamu minimálne 2-krát väčšiu ako črepník. Rastlinu vyberieme z črepníka a vysadíme ju tak, aby povrch zeminy v črepníku bol v rovine s povrchom okolitej pôdy, resp. aby bol mierne zahĺbený (miesto štepu musí byť 10-15 cm nad zemou). Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajnerová rastlina, C5
Podpník:Colt - stredne silno rastúci podpník pre pestovanie čerešní a višní vo veľkých záhradách a komunitných sadoch. Višňa na tomto podpníku dosiahne výšku 3 - 3,5 m, čerešňa 3,5 - 5 m. Toleruje aj horšie pôdy než Gisela 5 a potrebuje menšiu starostlivosť (závlaha, rez)
rezanie/strihanie
rezanie/strihaniePo vysadení potrebuje v prvých rokoch správny rez. V lete (po zbere úrody) sa režú spätným rezom dlhé bočné výhony na 2 - 3 oká. Tieto krátke výhony tvoria už v rovnakom roku násadu plodov. Rovnako aj na zimu môžeme dlhé, bočné výhony skrátiť na 2 - 3 oká. Tvorba bočných výhonov sa z roka na rok znižuje, strom si tak zachová svoj typický stĺpovitý tvar. Voľne rásť nechávame len terminálny stredový sťažeň a všetky bočné výhonky skracujeme na tri púčiky.

Čerešňa (Prunus avium) CELESTE (CLAUDIA stĺpová)

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: október 2021
    Kontajner: kontajnerová rastlina, C5
    Podpník: Colt - stredne silno rastúci podpník pre pestovanie čerešní a višní vo veľkých záhradách a komunitných sadoch. Višňa na tomto podpníku dosiahne výšku 3 - 3,5 m, čerešňa 3,5 - 5 m. Toleruje aj horšie pôdy než Gisela 5 a potrebuje menšiu starostlivosť (závlaha, rez)
  • 28,00€
  • Bez DPH: 28,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.