jESENNÁ PONUKA V PREDAJI. oDBER/DODANIE STROMČEKOV KONCOM SEPTEMBRA 2021. oBJEDNAJTE UŽ TERAZ!
vypredané Čerešňa (Prunus avium) QUEEN MARRY stĺpová Kôstkoviny

Samoopelivá odroda. Veľká rozmanitosť s kompaktným a stĺpcovitým zvykom !!! Vďaka svojim kompaktným rozmerom sa skvele hodí do malých záhrad, ako aj na balkóny a terasy všade, kde chceme ušetriť miesto.Plody: VEĽKÉ, tvrdé a v tvare srdca. Ich pokožka je tmavočervená a mäso je pevné, dužina červená, chrumkavá

Chuť:  šťavnaté a veľmi sladké

Opeľovanie: je samoopelivá

Doba zrenia: prelom júl, august


Kvalitatívna forma
Kvetfarba biela. kvitne apríl, máj
Vzrast v dospelosti:vzrast á 2 m. Stromy zaštepené na zakrpatených podpníkoch veľmi nerastú. Ich výhodou je, že začnú prinášať ovocie veľmi skoro a výdatne ročne.
ochrana
ochranaV nasledujúcom roku po výsadbe je nutné stromček prihnojiť dusíkatými hnojivami - pri pučaní, po odkvitnutí a po júnovom prepade plodov napr. hnojivom Cererit. Proti voškám chránime v prípade náletu po celý rok prípravkom Mospilan alebo Pirimor.
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Vynikajúca dezertná odroda odolná proti praskaniu v daždi a chorobám. Mrazuvzdorná
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaIdeálna do malých záhrad aj do nádob na balkón či terasu - vyžaduje úrodnú, dobre priepustnú, mierne vlhkú pôdu. Vysádzame ich na slnečné a teplé stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Pred výsadbou je dôležité pripraviť pôdu a v prípade ak vykopaná zemina nemá dostatočnú kvalitu, premiešame ju s univerzálnym záhradníckym substrátom v pomere 2:1 až 1:1 (zemina:záhradnícky substrát). Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny. Ich výhodou je, že začnú prinášať ovocie veľmi skoro a výdatne ročne.
Dodacia forma
Kontajner:kontajnerová rastlina
Výška pri predaji:60 - 90 cm
Podpník:KRYMSK®5 pôvodom z Ruska. Stromy na tomto podpníku rastú veľmi pomaly. Kompatibilita podpníka s ušľachtilou časťou je veľmi dobrá. Odolnosť voči mrazu je vysoká. Tento podpník sa vyznačuje včasným nástupom do plodnosti, úrody sú kvalitné, sú vysoké (až dvojnásobne vyššie ako u štandardných podpníkov). Stromy začínajú rodiť už v druhom roku pestovania.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieRez je len minimálny. V lete (po zbere úrody) sa režú spätným rezom dlhé bočné výhony na 2 - 3 oká. Tieto krátke výhony tvoria už v rovnakom roku násadu plodov. Rovnako aj na zimu môžeme dlhé, bočné výhony skrátiť na 2 - 3 oká. Tvorba bočných výhonov sa z roka na rok znižuje, strom si tak zachová svoj typický stĺpovitý tvar. Voľne rásť nechávame len terminálny stredový sťažeň a všetky bočné výhonky skracujeme na tri púčiky.

Čerešňa (Prunus avium) QUEEN MARRY stĺpová

  • Dostupnosť: vypredané
  • Kontajner: kontajnerová rastlina
    Výška pri predaji: 60 - 90 cm
    Podpník: KRYMSK®5 pôvodom z Ruska. Stromy na tomto podpníku rastú veľmi pomaly. Kompatibilita podpníka s ušľachtilou časťou je veľmi dobrá. Odolnosť voči mrazu je vysoká. Tento podpník sa vyznačuje včasným nástupom do plodnosti, úrody sú kvalitné, sú vysoké (až dvojnásobne vyššie ako u štandardných podpníkov). Stromy začínajú rodiť už v druhom roku pestovania.
  • 26,00€
  • Bez DPH: 26,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.