DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Hruška (Pyrus communis) DECORA (stĺpová - SOLITAR)

3.-4. ročný stĺpovitý strom výšky 150 - 200 cm

DECORA je skorá zimná cudzoopelivá odroda hrušky. Vhodná do všetkých polôh, dá sa tvarovať do steny alebo v tvare štíhleho vretena. Rodivosť bohatá a pravidelná.

plody: stredne veľké, žltozelené s červeným prekrytím kužeľovitého tvaru, šupka hladká a lesklá

dužina: nažlžlá, sladká, šťavnatá, maslovitá

dozrievanie: začiatkom októbra, konzumne v decembri (skladovanie do marca)

Vhodnými opeľovačmi sú napr. Clappová, Williamsova, Amfora a iné hrušky kvitnúce v rovnakom čase.

Kvalitatívna forma
Kvetkvitne v mesiaci apríl/máj
Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:vysoko odolná voči chrastavitosti
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaHrušky sú nenáročné na pestovanie. Vysádzame ich na slnečné až polotienisté stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajnerovaná rastlina, C15
Výška pri predaji:150-200 cm
Podpník:Dula A - vegetatívne množený podpník so stredne silným vzrastom. Zoslabuje rast naštepených odrôd hrušiek o 30% oproti semenáču a urýchľuje ich nástup do rodivosti. Priaznivo ovplyvňuje veľkosť a chuť plodov. Má plytko rozložené korene a preto vyžaduje úrodnejšie pôdy s dostatkom vlahy. Hrušky naštepené na dule A, vysádzame na vzdialenosť v rade 1,5 – 2,5 m od seba
rezanie/strihanie
rezanie/strihaniepri nadmernej násade plodov, regulujeme prebierkou. Keďže dominantný je len terminál, rastliny nemajú vysoké nároky na rez. Výška stromu na stredne rastúcom podpníku je 3-4 m. Výšku je možné redukovať zakrátením terminálu na 2,5-3 m, pričom v mieste rezu môžu narásť 2-3 nové termínály, ale stĺpovitý rast zostáva zachovaný. Prebierky sa realizujú začiatkom júna (na konci prirodzeného opadu plodov). V marci môžete skrátiť postranné výhony na 5-6 púčikov. Postranné vetvičky pravidelne skracujeme.

Hruška (Pyrus communis) DECORA (stĺpová - SOLITAR)

 • Dostupnosť: vypredané
 • Dodací termín: október 2021
  Kontajner: kontajnerovaná rastlina, C15
  Výška pri predaji: 150-200 cm
  Podpník: Dula A - vegetatívne množený podpník so stredne silným vzrastom. Zoslabuje rast naštepených odrôd hrušiek o 30% oproti semenáču a urýchľuje ich nástup do rodivosti. Priaznivo ovplyvňuje veľkosť a chuť plodov. Má plytko rozložené korene a preto vyžaduje úrodnejšie pôdy s dostatkom vlahy. Hrušky naštepené na dule A, vysádzame na vzdialenosť v rade 1,5 – 2,5 m od seba
 • 55,00€
 • Bez DPH: 55,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.