DOSTUPNÉ STROMČEKY SKLADOM - V SEKCII VÝPREDAJ. NÁJDETE V NEJ ZĽAVY DO 50%
vypredané Slivka (Prunus domestica) FRUCA (stĺpová)

1. ročný stromčke

Stĺpcových slivka, Fruca ® ' je odroda slivky s chutným ovocím a má vysokú dekoratívnu hodnotu.

samoopelivá


Kvitnutie: stredne skoré, odroda je samoopelivá

Plod: stredne veľký až veľký, 35 až 45g, podlhovastý, vajcovitý, tmavomodrý

Dužina: zlato žltá, veľmi šťavnatá a veľmi aromatická. Obsah cukru je 18.0° Brix a viac. Dobre oddeliteľná od kôstky, kôstka je malá v pomere k plodu.

dozrievanie: koniec augusta


Odolnosť
Odolnosť voči chorobám:Rastlina je všeobecne mrazuvzdorná, zatiaľ čo jarné mrazy môžu púčiky poškodiť. Odporúčame zakryť netkanou textíliou. má vysokú odolnosť voči chorobám (šárke, moniliźe, hrdzi
Pestovanie/sadenie
Pestovanie/sadenie/odporúčaniaVysádzame ich na slnečné až polotienisté stanovisko (orientované na juh/juhozápad), Pri nedostatku slnka plody dostatočne nedozrejú. Stĺpovité stromčeky odporúčame fixovať o oporné koly, aby sa zabezpečilo kvalitné zakorenenie a predišlo sa stagnácií v raste. Všetky rastliny vyžadujú po vysadení pravidelnú zálievku a primerané hnojenie (hnojenie ukončíme koncom júna, aby sme zabezpečili dostatočné vyzretie výhonov). Kontajnerované stĺpovité stromčeky sa môžu vysádzať od marca do októbra. Výsadbová jama musí byť dva krát väčšia ako je objem kontajneru. Stromček vysaďte do správnej hĺbky - veľmi dôležité. Vrchná časť koreňového balu má byť na úrovni pôdy (aby stromček neodumrel). Miesto štepenia by malo byť á 10 cm nad zemou. Rozostup medzi vysadením viacerých stĺpových stromov odporúčame dodržať ideálne 1,5 - 2 metre. Ak máte možnosť, príkrite pôdu v okolí stromčeka mulčom. Môžete použiť drevenú štiepku, slamu, seno, kôru alebo aj kamennú drvinu. Zabráni to prerastaniu buriny a erózii pôdy. Ak sadíte stromy do trávnika, ponechajte okolo pníka kruh bez trávy - cca 40 cm. Nikdy nesadíme na stanovisko pred bielou stenou domu, ktorá odráža slnečné lúče – to by mohlo viesť k spáleniu rastliny. Stĺpové odrody ovocných stromov sú ideálne na pestovanie v kvetináčoch, na balkónoch alebo terasách. Sú vhodné do malých záhrad, môžu obohatiť úzke kvetinové záhony a tvoriť súčasť mini ovocnej záhrady.
Dodacia forma
Dodací termín:október 2021
Kontajner:kontajnerová rastlina, C5
Výška pri predaji:80-100 cm
Podpník-vzrast:Saint Julien A - stredne silno rastúci, vegetatívne množený, bezvirózny podpník. Je dostatočne plastický, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Marhuľa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču myrobalánu. V dospelosti dosahuje výšku 3-4m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej rodivosti už v 3-4 roku.
rezanie/strihanie
rezanie/strihanieTáto slivka nevyžaduje rez, jej výška je nastaviteľná. stĺpovitý tvar ovocných stromov sa zabezpečuje rezom. Voľne rásť nechávame len terminálny stredový sťažeň a všetky bočné výhonky skracujeme na tri púčiky. Na takúto úpravu je vhodný letný rez (od júna do augusta a v prípade kôstkovín po zbere úrody).

Slivka (Prunus domestica) FRUCA (stĺpová)

  • Dostupnosť: vypredané
  • Dodací termín: október 2021
    Kontajner: kontajnerová rastlina, C5
    Výška pri predaji: 80-100 cm
    Podpník-vzrast: Saint Julien A - stredne silno rastúci, vegetatívne množený, bezvirózny podpník. Je dostatočne plastický, vhodný aj pre ťažké hlinité a vlhké pôdy. Marhuľa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču myrobalánu. V dospelosti dosahuje výšku 3-4m. Na tomto podpníku nastupuje do plnej rodivosti už v 3-4 roku.
  • 26,00€
  • Bez DPH: 26,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.