Mandľa (Amygdalus communis) FERRADUEL®

Ferraduel je partnerská odroda k odrode Ferragnès. Kvitne neskoro, vďaka čomu uniká neskorým jarným mrazom. Z francúzskych odrôd patria Ferragnès (približne 60 %) a Ferraduel (približne 30 % celkovej produkcie) k najdôležitejším odrodám mandlí vo Francúzsku.

Kríženie: Aï x Cristomorto, vyšľachtená v Bordeaux v roku 1966
Vzrast: strom rastie stredne silno, dorastá do výšky 3 - 4 m, rezom koruny sa dá jeho výška aj šírka ľahko regulovať tak, aby vyhovovala aj obmedzenému priestoru v malej záhrade
Požiadavky na stanovište: slnečné, darí sa jej na suchých, priepustných a prevzdušnených pôdach
Kvety: cudzoopelivá odroda, kvitne bohato, neskoro, v polovici marca spolu s odrodou Ferragnès, neskôr než staršie odrody mandlí. Svetloružovo-biele kvety sú veľmi dekoratívne.
Opeľovač: mandľa Ferragnès
Plody: veľké, oválne s tvrdou škrupinou. Jadrá veľké, široko-oválne, výbornej kvality s príjemnou lahodnou chuťou. Podiel jadra predstavuje 30%. Dvojité jadrá sa nevyskytujú.
Doba dozrievania: koniec septembra
Úrodnosť: strom nastupuje skoro do plodnosti, úroda je pravidelná a vysoká. Mandle je možné skladovať aj viac ako rok po zbere.
Odolnost voči chorobám: rezistentná voči monilióze, tolerantná k ostatným hubovým chorobám
Odolnosť voči mrazu : vysoká, odporúčame vysádzať do nadmorskej výšky 400 m n. m.

Kvalitatívna forma
Charekteristika použitého podpníka: Saint Julien A - vegetatívne množený, dostatočne plastický, vhodný aj pre ťažké hlinité a premokrené pôdy. V prípade sucha potrebuje dodatočnú závlahu. Mandľa má na tomto podpníku 70%-ný vzrast oproti semenáču. V dospelosti dosahuje výšku 3 m. Do plnej plodnosti nastupuje v 3 - 4 roku.
Kontajnerovaná rastlina stromček bol jedno vegetačné obdobie pestovaný v kontajneri, korene sú prerastené v celom objeme kvetináča

Mandľa (Amygdalus communis) FERRADUEL

  • Špecifikácia: Ferraduel-kontajner
  • Dostupnosť: Môžete objednať
  • Kontajner: 4 litre
  • Výška pri predaji: 140-160 cm
  • Podpník: Saint Julien A - stredne silný vzrast
  • 26,00€
  • Bez DPH: 26,00€

NEMÁME PRAVIDELNÚ OTVÁRACIU DOBU

DOHOVORTE SI VYZDVIHNUTIE VAŚEJ OBJEDNÁVKY VOPRED. PROSÍM NEPRICHÁDZAJTE BEZ OBJEDNÁVKY.